شنبه, 17 بهمن 1394 05:27

گوگل پشتیبانی از بلندگو و تماس صوتی را به Android Wear افزود

یکی از معایب ساعت‌های اندرویدی نسبت به اپل واچ و سایر ساعت‌های هوشمند عدم پشتیبانی از بلندگو و ناتوانی در برقراری مکالمه صوتی بود. گوگل اما به‌تازگی این ویژگی‌ها را به اضافه چندین ویژگی مهم دیگر به نسخه جدید Android Wear افزوده است.
جالب است بدانید برخی ساعت‌های اندرویدی سخت‌افزار بلندگو را دارند اما به دلیل عدم پشتیبانی از آن در Android Wear امکان برقراری تماس و استفاده از آن‌ها وجود نداشت. ساعت هواوی و ZenWatch 2 ایسوس دو ساعت هوشمندی هستند که قادر خواهند بود پس از این آپدیت مکالمه صوتی برقرار کنند.

گوگل همچنین تغییرات مهم دیگری را نیز در نسخه جدید اندروید ور اعمال کرده که به نقل از وبلاگ رسمی این شرکت به شرح زیر است:

– با جسچرها بین رابط کاربری جابجا شوید. تاکنون تنها با چرخاندن مچ به بالا و و پایین قادر بودید بین کارت‌ها جابجا شوید و از حالا می‌توانید آن‌ها را باز کرده، اپلیکیشنی را اجرا کنید و یا به صفحه اصلی برگردید. به این ترتیب با نگه‌داشتن گوشی در جیبتان و بدون نیاز به استفاده از دست دیگرتان از دنیای اطراف باخبر شوید.

– پیام‌های بیشتری تنها با صدای خود بفرستید. با اندروید ور همیشه می‌توانستید پاسخ پرسش‌های پرسیده شده با صدای خود را ببینید و حالا قادر خواهید بود تا در اپلیکیشن‌های Hangouts، تلگرام، واتس‌اپ، وایبر، WeChat و Nextplus پیام صوتی را از مچ دستتان ارسال کنید. کافیست بگویید:

OK Google, Send a WhatsApp message to Mohsen: I’ll take care of Farnet.

– از این پس با پشتیبانی از بلندگو می‌توانید تماس صوتی برقرار کرده و به پیام‌های صوتی روی ساعت گوش فرا دهید. به این ترتیب می‌توانید با اتصال بلوتوث مکالمه صوتی برقرار کرده و همچنین به پیام‌های صوتی و ویدئویی اپلیکیشن‌هایی مانند Glide گوش دهید. برای این‌کار به ساعتی با بلندگو مانند Huawei Watch و یا نسخه 49 میلی‌متری ZenWatch 2 نیاز دارید.

آپدیت جدید اندروید ور در هفته‌های آینده به ساعت‌های اندرویدی کنونی و همچنین مدل‌های جدیدی مانند Casio Smart Outdoor Watch و ساعت هواوی بانوان می‌آید.

منبع: فارنت

 

تعداد نمایش: 171 دفعه