شنبه, 01 اسفند 1394 13:34

کسب رتبه 1 شورایعالی انفورماتیک

رتبه‌بندی شركت‌های انفورماتیک که نام کامل آن «آیین‌نامه رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شركت‌های انفورماتیکی» است، آیین‌نامه‌ای است که شورای‌عالی انفورماتیک کشور (زیرمجموعه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی سابق) بر اساس آن امتیازی بین ۱ تا ۷ به شركت‌های کامپیوتری اختصاص می‌دهد. شركت‌های کامپیوتری اعم از سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، شبکه‌ای و... برای عقد قرارداد با شركت‌ها و سازمان‌های دولتی ملزم به دریافت رتبه خود از این شورا هستند. بر همین اساس نیز مراکز دولتی اجازه ندارند با شركت‌هایی که فاقد رتبه‌بندی شورای‌عالی انفورماتیک هستند، قرارداد داشته باشند.

رتبه يك به منزله بالاترین و رتبه ۷ به معنی پایین‌تر رتبه است. رتبه یک شرکت مشخص می‌کند که آن شرکت نرم افزاری در طول یک سال مجموعا تا چه مبلغی می‌تواند قرارداد ببندد.

شرکت کیمیاگران سرزمین رایانه (کسرا) در رتبه بندی امسال شورای عالی انفورماتیک در رشته تولید و پشتیبانی نرم افزارهای سفارش مشتری موفق به کسب رتبه 1 انفورماتیک گردید. بر این اساس این شرکت مجاز خواهد بود در تمامی مناقصات مربوط به تولید و پشتیبانی نرم افزارهای سفارش مشتری بصورت نامحدود و بدون محدودیت در سقف قرارداد شرکت نماید. همچنین شرکت مهندسی کسرا امسال موفق به کسب رتبه 4 انفورماتیک در دو رشته مشاوره و نظارت بر اجرای طرح های انفورماتیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و تولید و ارائه دستگاههای جانبی گردید. گفتنی است که رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک، معتبرترین نظام رتبه بندی شرکتهای ارائه کننده محصولات و خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد و شرکتها بر اساس رتبه اخذ شده در این سیستم مجاز به انعقاد قرارداد با نهادها و سازمانهای مختلف خواهند بود.

 

تعداد نمایش: 569 دفعه زمان آخرین ویرایش: سه شنبه, 04 اسفند 1394 05:39